20 Ekim 2020
  • İstanbul17°C
  • Ankara14°C

TOMTOM’UN HARİTALARI 45.6 MİLYON KİLOMETREYE ULAŞTI

TomTom, harita kapsama alanının 134 ülkede 45 milyon 600 bin kilometre ve 4.3 milyar kişiye ulaştığını açıkladı.

Tomtom’un Haritaları 45.6 Milyon Kilometreye Ulaştı

21 Temmuz 2015 Salı 15:52

TomTom (TOM2) San Diego’da düzenlenen Esri Kullanıcı Konferansı’nda 13 yeni ülke için navigasyon haritalarının eklendiğini duyurdu. TomTom küresel harita veritabanı şimdi dünya çapında 45 milyon 600 bin kilometre ve 4,3 milyar insanı kapsıyor. Böylece TomTom, 134 ülkede tam gezilebilir navigasyon kapsamına sahip olma özelliği taşıyor.

TomTom Haritalar Müdürü Charles Cautley konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bir yıl içinde yaklaşık 3 milyon kilometre yol eklenmesi, TomTom’un coğrafi genişlemesindeki sorumluluğunu gösteriyor. Biz, sürekli tüm iş müşterileri için harita özellikleri kapsamını artırarak ve geliştirerek, dünya çapında harita güncellemeleri sunmak için akıllı harita yapımına ve işlemsel harita yapımı mühendisliğimize güveniyoruz” dedi.

Küresel harita gelişimi; Makedonya, Bosna Hersek, Peru, Guatemala, Nikaragua, Panama, Kosta Rika, Honduras, El Salvador, Irak, Gana, Ruanda ve Burundi için gezilebilir turn-by-by haritalar lansmanı. Avusturya, Lüksemburg, Türkiye ve Güney Afrika’da daha iyi coğrafi kodlama ve navigasyon sağlamak için Adres Noktaları’na Giriş. Güney Doğu Asya için Adres Noktası kapsamı 3.6 milyona ulaşan önemli bir büyüme gösterdi. Meksika’da 3 milyondan fazlaya ulaşan İhtiyaç Noktaları (Point of Interest / POI). Singapur için 3D Haritaları’nın ve Orta Doğu için görüntüleme ürünlerinin lansmanı gibi konuları içeriyor.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA