19 Mayıs 2024
  • İstanbul14°C
  • Ankara12°C

Türkiye’nin İhracatı, Türk Hava Yolları’nın Kanatlarında Yükselmeye Devam Ediyor

Turkish Cargo, TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) ile ihracatçının ulaşım maliyetlerini düşüren iş birliği anlaşmasını yeniledi.

Türkiye’nin İhracatı, Türk Hava Yolları’nın Kanatlarında Yükselmeye Devam Ediyor

11 Ekim 2023 Çarşamba 16:58

Türk Hava Yolları’nın hava kargo markası Turkish Cargo, Türkiye’nin ihracatına katkı sağlamaya devam ediyor. Bayrak taşıyıcı, TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) ile daha önce yapmış olduğu indirimli kargo taşımacılığına yönelik iş birliği anlaşmasını yeniledi.

Yenilenen anlaşma kapsamında Turkish Cargo, Anadolu’nun dört bir yanında üretilen ürünleri, 30 ülkedeki 42 destinasyona yüzde 25’e varan muhtelif indirim oranlarıyla taşıyacak. Genel kargo, bozulabilir kargo, yumurta, balık, et, meyve ve sebze gönderilerini kapsayan kampanya, 16 Ekim’de başlayacak ve 31 Ocak 2024 tarihine kadar geçerli olacak.

İş birliğine ilişkin görüş bildiren Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat; “Türk Hava Yolları olarak, ülkemiz ekonomisi ve üreticisinin katma değerli ürünlerini dünya pazarlarına en rekabetçi koşullarda ulaştırmaya kararlıyız. Bu nedenle Türkiye İhracatçılar Meclisi ile dördüncü iş birliği protokolünü imzaladık. İlk üç kampanyada 7 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirerek, Türkiye'nin dış ticaretine önemli bir fayda sağlamıştık. Yeni kampanyamızda ise Türk İhracatçısı açısından stratejik öneme sahip 42 destinasyonda indirimli olarak kullanılmak üzere 20 bin tonluk bir kapasite sunuyoruz. Bu iş birliğimizin, ülkemizin ihracat seferberliğine büyük bir ivme kazandıracağına inanıyoruz.” dedi.

Türkiye’nin İhracatı, Türk Hava Yolları’nın Kanatlarında Yükselmeye Devam Ediyor

TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) Başkanı Mustafa Gültepe ise; ‘’ Ülkemizin gurur kaynağı Türk Hava Yolları ile son yıllarda lojistik konusunda çok verimli iş birlikleri yapıyoruz. Özellikle uzak pazarlara erişimde hava kargo taşımacılığının ayrı bir yeri var. Bugün, Türk Hava Yolları ile dördüncü kez iş birliği protokolü imzalamak için bir aradayız. Biz bu yola, ‘Türkiye İhracatla, Türk Hava Yolları’nın Kanatlarında Yükselecek’ diyerek çıkmıştık. Çok şükür ihracatımız artarken, hava yolu taşımacılığımız da bu yükü kolaylıkla sırtladı. Bu yıl geride bıraktığımız 9 ayda hava kargo ile 143 bin tonluk ihracat gerçekleştirdik. İnşallah, bu yeni protokolle hava yoluyla taşımacılığın payını daha da artıracağız.’’ Dedi.

Türkiye’nin İhracatı, Türk Hava Yolları’nın Kanatlarında Yükselmeye Devam Ediyor

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA