23 Haziran 2024
  • İstanbul29°C
  • Ankara32°C

Turkish Cargo İstanbul Havalimanı’ndaki SMARTIST Tesisi ile Leed v4.1 İşletme Sertifikası Aldı

Türk Hava Yolları'nın hava kargo markası Turkish Cargo, insan ve doğaya duyarlı yaklaşımını enerji verimliliği alanındaki çalışmalarıyla sürdürüyor.

Turkish Cargo İstanbul Havalimanı’ndaki SMARTIST Tesisi ile Leed v4.1 İşletme Sertifikası Aldı

30 Mayıs 2024 Perşembe 20:12

Küresel marka, hizmet kalitesini yükseltmek ve sektörde öncü konumunu sağlamlaştırmak amacıyla LEED (Enerji ve Çevre Dostu Tasarımda Liderlik) v4.1 O+M: EB İşletme Sertifikası almak için yürüttüğü çalışmaları tamamladı. Taşıyıcı, değerlendirme sürecinin ardından SMARTIST kargo tesisi için platin işletme sertifikası almaya hak kazandı.

Alınan sertifika ile ilgili Türk Hava Yolları Genel Müdür (Kargo) Yardımcısı Ali Türk; "Turkish Cargo olarak, sürdürülebilirlik ve çevre bilinciyle hareket etmek önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bu bağlamda SMARTIST kargo tesisinin yüksek kapasitesi ve son teknoloji altyapısının yanı sıra sürdürülebilir ve insan odaklı bir bina olmasını da önemsiyoruz. Leed derecelendirmelerinin en yüksek seviyesi olan platin sertifikasına sahip olmamız bu noktada oldukça önemli bir göstergedir. Küresel bir taşıyıcı olarak, karbon ayak izimizi azaltma konusunda kararlıyız.” dedi.

Türk Hava Yolları Genel Müdür (Kargo) Yardımcısı Ali Türk

Dünyanın en gelişmiş tesislerinden biri olan SMARTIST’te, yüklerin operatör veya forklift kullanımına ihtiyaç duyulmadan bilgisayar kontrollü Otomatik Depolama ve Boşaltma Sistemi (ASRS) ile depolanıp transferi gerçekleştiriliyor. Ayrıca ULD Depolama Sistemi ile de ULD depolama süreçleri otomatikleştiriliyor. Bu akıllı depo yönetim sistemleri sayesinde, operasyonel süreçler hızlandırılırken aynı zamanda oluşabilecek olumsuz durumlar minimize ediliyor ve maliyet tasarrufu sağlanıyor.

SMARTIST Terminali için elde edilen LEED v4.1 O+M: EB Platin İşletme Sertifikası, enerji, su, malzeme ve iç mekân kalitesi performanslarını iyileştirerek çevresel etkilerini sürekli azaltmayı hedeflemektedir. Enerji, su verimliliği ve iç mekân kalitesinin iyileştirilmesi; SMARTIST tesisinin işletme maliyetlerini düşürürken sürdürülebilir hedeflerin gerçekleştirilmesine olanak sağlamaktadır.

Turkish Cargo İstanbul Havalimanı’ndaki SMARTIST Tesisi ile Leed v4.1 İşletme Sertifikası Aldı

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA