04 Şubat 2023
  • İstanbul3°C
  • Ankara1°C

Petrol Ofisi Texaco Madeni Yağların Üretimine Başladı

Petrol Ofisi ve Chevron anlaşması kapsamında, Texaco'nun madeni yağ ürünlerinin Türkiye'deki ilk üretimine başlandı.

Petrol Ofisi Texaco Madeni Yağların Üretimine Başladı

23 Aralık 2021 Perşembe 18:38

Petrol Ofisi, Amerikan Chevron Brands International (Chevron) ile imzalanan anlaşma kapsamında Texaco® madeni yağ ürünlerinin üretimine başladığını duyurdu. Anlaşma kapsamında ithal edilmek zorunda olan bazı ürünlerin de Türkiye'de üretilip satılacağı belirtildi.

İş birliği kapsamında ilk etapta, Texaco markalı sentetik binek otomobil motor yağları, ağır vasıta motor yağları, hidrolik, dişli ve gaz motor yağlarının üretimine başlandı. Ürün yelpazesi, Türkiye'de ilk kez üretilecek bazı özel serilerle birlikte tüm Texaco ürünlerini kapsayacak şekilde genişleyecek.

2020 yılında pandemi koşullarına rağmen başarı gösterdiklerini belirten Petrol Ofisi CEO'su Selim Şiper, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bu zor zamanlarda yeniliklere, değer üretmeye de devam ettik. En önemli örnek ise madeni yağlar alanındaydı. Kovid-19 döneminde Chevron ile tüm görüşmelerimizi bir yıldan kısa süre içerisinde tamamlayarak, Eylül 2020 itibari ile Chevron'un madeni yağlarda ana markası olan Texaco ürünlerinin Türkiye'deki üretimi dahil tüm faaliyetlerini üstlendik. Şimdi ise hazırlıkları tamamlayarak bu iş birliği kapsamındaki ilk Texaco markalı ürünlerin üretimine başlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu güzel iş birliğinin işareti ve ilk adımı olan anlaşma, artık gelişmenin ve yapılacak katkının başlangıcını simgeliyor. Bu ilk üretimin Petrol Ofisi, Chevron ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

Petrol Ofisi Texaco Madeni Yağların Üretimine Başladı

İki marka arasındaki 70 yıl önceye dayanan ilişkilerine dikkat çeken Chevron Avrupa Genel Müdürü ve Küresel Denizcilik Madeni Yağları Genel Müdürü Pat McCloud, “Petrol Ofisi ile stratejik ilişkimizde yeni bir sayfa açmaktan onur ve heyecan duyuyoruz. Chevron ve Petrol Ofisi iş birliğiyle, Türkiye madeni yağlar pazarında Texaco markasını gerek tüketici nezdinde, gerekse ticari ve endüstriyel açıdan büyütmeye kararlıyız.” dedi.

Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu ise Petrol Ofisi'nin pazar payı ile olduğu kadar 400'ü aşkın ürün çeşitliliği yanı sıra en büyük dağıtım, satış ağı, üretim ve depolama kapasitesine sahip olduğunu ifade etti.

Gürsu, Chevron'un da kendi alanında dünya markaları arasında yer aldığını belirterek, “Uzun süredir devam eden iş birliğinde, deniz yağlarında olduğu gibi son zamanlarda birçok başarılı proje hayata geçirildi. Bugün ise bu iş birliğini bir üst seviyeye taşıdık. Bu kapsamlı, uzun vadeli anlaşma ve başlayan üretim ile Chevron’la yeni bir döneme girerken köklü iş birliğimizi daha da güçlendirdik ve güçlü büyüme yolculuğumuza istikrarlı, kendinden emin bir şekilde devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA