17 Nisan 2024
  • İstanbul24°C
  • Ankara23°C

MEDLOG Lojistik, İhracatçıların Gümrük Süreçlerini Hızlandırıyor

MEDLOG Lojistik, ihracatçıların yeni gümrük idaresi, “İzinli Gönderici Tesisleri” ile gümrük süreçlerini kolaylaştırmaya ve lojistik hizmetleriyle fark yaratmaya devam ediyor.

MEDLOG Lojistik, İhracatçıların Gümrük Süreçlerini Hızlandırıyor

26 Ocak 2023 Perşembe 10:50

MSC Grubu şirketlerinden MEDLOG Türkiye, yüklerin daha hızlı ve kaliteli lojistik süreçleriyle hedef pazarlara ulaştırılmasını sağlamak için Ticaret Bakanlığı’nın yetkilendirdiği ‘Yetkilendirilmiş Yükümlü (AEO)- İzinli Gönderici ve İzinli Alıcı' belgesini ve yetkilerini 7 yıldır elinde bulunduruyor. Bu belge ile MEDLOG, ihracat  yüklerinin ulaştırılmasında önemli konumlarda  bulunan MEDLOG Tekirdağ Konteyner Terminali ve MEDLOG Kemalpaşa Konteyner Terminalleri’nde  “İzinli Gönderici Tesisi” olarak hizmet veriyor.

İzinli gönderici yetkisi  ile MEDLOG Türkiye, ihracat yükleri için ihracatçıların gümrüğe gitmeden elektronik ortamda yalnızca beyanname açmaları üzerine diğer tüm işlemlerdeki kontrol sorumluluğunu üstleniyor. “İzinli Gönderici Tesisi” ile de ihracatı yapılacak eşya, transit beyanı ve mühür tatbiki olmaksızın getirildiği izinli gönderici tesisinden sınır gümrük idaresine doğrudan sevk edilebiliyor. Bu sayede ihracatçıya gümrük işlemlerinde, bekleme sürelerinde ve maliyetlerde önemli avantajlar sağlanıyor. MEDLOG Türkiye, Kemalpaşa ve Tekirdağ’daki terminallerinde yük dolumu yapılan konteynerlere kolay ve yerinde gümrükleme sağlayarak ticaretin kolaylaşmasına, gümrüklerdeki sürelerin hızlanmasına ve liman giriş çıkışlarındaki yoğunluğun azalmasına katkıda bulunuyor.

MEDLOG Lojistik, İhracatçıların Gümrük Süreçlerini Hızlandırıyor

Etiketler:
Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA