14 Temmuz 2024
  • İstanbul24°C
  • Ankara20°C

Geleceğin Şampiyonları Ekol Spor Lisesi’nde Yetişecek

Eğitimde eşitlik ilkesi hedefiyle çalışan Ekol Vakfı’nın Kocaeli Çayırova’da yaptırdığı spor lisesinin temeli atıldı. Ekol Spor Lisesi’nin bir yılda tamamlanarak genç sporcuların eğitimine başlanması hedefleniyor.

Geleceğin Şampiyonları Ekol Spor Lisesi’nde Yetişecek

01 Kasım 2023 Çarşamba 12:18

Ekol Spor Lisesi, Kocaeli Valiliği ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile 20 milyon dolar yatırımla eğitime kazandırılacak. Modern mimarisi ile dikkat çeken proje tamamlandığında 25 bin metrekare alanda 24 derslikle eğitim verilecek. Okulda kız ve erkek öğrencilerin yatılı okuyabileceği 300 kişilik pansiyon ve 1.500 kişilik spor tesisleri de yer alacak.

Ekol Spor Lisesi’nin temel atma töreninde konuşan Ekol Vakfı Kurucu Başkanı Ahmet Musul, “Sevgili belediye başkanımız bizlere bir projeyle geldi. Kendisine bundan gurur duyacağımızı söyledik. Projeyi büyüterek çok daha kapsamlı bir spor lisesi yapılması önerisiyle gittik. Kocaeli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de desteğini aldık.  Yapılacak proje bölgemizde örnek bir çalışma olacak. Cumhuriyetimizin 100. yılında spor lisemizin temel atma törenini gerçekleştirmekten dolayı çok mutluyuz. Son yıllarda sporcularımızın uluslararası arenada elde ettiği başarılar hepimizi gururlandırıyor. Eminim ki bugün temelini attığımız spor lisemiz; yetenekli öğrencilerimizin keşfedildiği, geleceğin şampiyonlarının yetişeceği önemli bir okul olacak. Spor lisemizde güçlü ve donanımlı bir şekilde yetişecek sporcularımız, uluslararası başarılarıyla bayrağımızı dalgalandıracak.” dedi.

Ekol Vakfı Kurucu Başkanı Ahmet Musul

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen , “Bu yatırımların bizler için önemli değerleri var. İnşallah seneye açılışını yapacağız. Belediye başkanımızın hayırseverimizi bu işe yüreklendirmesi bizim için çok değerli. Derdimiz, katkımız ve çabamız çocuklarımız için. Bu çalışma hem ilimize hem de ilçemize örnek olacak” diye konuştu.

Şehrin hem imarı hem de ihyası için gayret gösterdiklerini söyleyen Çayırova Belediye Başkanı Bünyamin Çiftçi de ”Taşın altına elini değil, gövdesini koyan Ekol ailesine teşekkür ediyorum. Çocuklarımız ve gençlerimizin kaliteli birer birey olabilmesi için her kurumun katkı sunması gerektiğine inanıyorum. Bizler sporda çok iddialıydık. Hem ilçemize ikinci spor salonunu kazandırıyoruz hem de bunu bilimle taçlandırıyoruz.” dedi.

Geleceğin Şampiyonları Ekol Spor Lisesi’nde Yetişecek

Ekol Spor Lisesi’nin Cumhuriyetin ruhuna yakışır bir yatırım olduğunu ifade eden Çayırova Kaymakamı Ahmet Önal ise şunları söyledi:

“Cumhuriyet; medeniyet, ilerlemek, bilim ve teknik demek. Bugünkü anlamıyla Cumhuriyet demek Çayırova’ya modern bir spor lisesi açmak demek. Bu yatırımı Cumhuriyetin ruhuna ve yüce önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği hedeflere çok uygun bir yatırım olarak görüyorum. Bu yatırımı yapanlar kendileriyle ne kadar gurur duysa azdır. Allah nasip ederse Cumhuriyetimizin 101. yılında da burayı hep birlikte açacağız.”

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA