06 Şubat 2023
  • İstanbul3°C
  • Ankara0°C

Elektrikli Araçlar İçin Üretilen Lastik Yelpazesi Genişliyor

Elektrikli ve şarj edilebilir hibrit araçların gerektirdiği teknik spesifikasyonları karşılamak için lastik üreticileri özel ürün imalatına yöneliyor.

Elektrikli Araçlar İçin Üretilen Lastik Yelpazesi Genişliyor

19 Eylül 2022 Pazartesi 13:30

Minimum enerji tüketimi sağlamak için elektrikli araç lastiklerinin dönme direncinin olabildiğince düşük tutulması gerekiyor.

Uluslararası taşımacılıktaki hareketlilik, lojistik sektöründeki büyüme ve inşaat sektöründeki gelişmeler ağır vasıta lastiklerine olan talebi artırıyor. Pandeminin ilk yılında azalan binek araç satışlarıyla daralan lastik sektörü, hazirandaki normalleşme dönemiyle beraber otomotiv satışlarında artış yaşandı.

Ağır vasıta lastik pazarı Türkiye’de 2021 yılında 2 milyon adetlik satış rakamına ulaşırken pazarın 2022 yılında da yüzde 3 civarında büyümesi bekleniyor. Uzmanlar uluslararası taşımacılıktaki hareketlilik, lojistik sektöründeki büyüme ve inşaat sektöründeki gelişmelere paralel olarak talebin artacağını öngörüyor

Elektrikli otomobil pazarı büyümeye devam ediyor. Bu ortamda otomobil ve lastik üreticilerinin temel gayesi, sürücülerin ihtiyaçlarına ve elektrikli araçların gereksinimlerine yanıt veren ürünler geliştirmek oluyor. Bu doğrultuda lastik üreticileri, otomobil sektörünün yenilikleri ve çevresel kaygılarla birlikte gelişen teknolojik zorlukların yenilikçi ürünler sunuyor.

Prometeon Türkiye ve Goodyear gibi sektörünün önde gelen temsilcileri dergimiz için Türkiye lastik pazarını değerlendirirken, LASİD Genel Sekreteri Erdal Kurt, kaplama lastikle ilgili merak edilen soruları dergimize anlattı.

- Prometeon Hibrit ve Elektrikli Araçlara Odaklandı

- Goodyear Türkiye’de Büyümeye Devam Edecek

- Standartlara Göre Kaplanan Lastik Doğayı Korur

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
SON DAKİKA